Leki na krążenie – jak wybrać najlepsze?

 

Leki na krążenie - jak wybrać najlepsze?

Niestety problemy z krążeniem krwi w organizmie dotykają coraz większej ilości osób. Związane jest to z różnymi czynnikami. Takie problemy może powodować siedzący tryb życia przy jednoczesnym braku aktywności fizycznej lub też nieprawidłowa praca serca. Chociaż oczywiście tych czynników jest o wiele więcej.


Spis treści:

Wybór leków na krążenie. Ranking produktów!

Zdecydowanie częściej w aptekach spotkać można leki poprawiające krążenie ogólnie. Są to zatem tzw. leki na poprawę krążenia w całym organizmie. Leki takie możemy zakupić w różnej postaci. Oczywiście najpopularniejsze są tabletki na krążenie. Tabletki na krążenie krwi są bardzo wygodne w stosowaniu i właśnie dlatego są tak popularne. Nieco mniej popularna, ale też skuteczne jest maść na krążenie. Jest ona rzadziej stosowana, ale niejednokrotnie przydaje się w przypadku osób, które z różnych przyczyn nie mogą przyjmować leków w formie tabletek.

Najlepsze tabletki na krążenie krwi

Zupełnie jak zioła na krążenie, które też są bardzo skuteczne i przydatne w wyjątkowych sytuacjach. Zażywać też można różnego rodzaju witaminy na krążenie. Leków jest cała masa i każdy jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiedni, a przede wszystkim skuteczny lek. Pomoże w tym poniższy ranking leków na poprawę krążenia krwi. Oto on:

1. Kapsułki Cardio Life

2. Diohespan Max

3. Tabletki Diosminex

4. Tabletki Ginkofar Forte

5. Tabletki Acard

Leki na krążenie kończyn dolnych i nie tylko


Objawami niewydolności krążenia są między innymi szybkie męczenie się, postępująca duszność ( najpierw przy wysiłku fizycznym, potem bez powodu ) czy sine fragmenty skóry z powodu niedokrwienia. Skutki zlekceważenia tych objawów mogą być katastrofalne. Jeżeli nie zareagujemy w porę na te objawy znajdziemy się w stanie zagrożenia nie tylko zdrowia, ale i życia. Szczególnie ważna jest uważność w przypadku niewydolności łagodnej i postępującej. Bo o ile niewydolność ostra nie usypia naszego instynktu, tak ta łagodna może nieco uśpić naszą uwagę. A tak jak już zostało wspomniane, niewydolność krążenia może prowadzić do poważniejszych schorzeń serca czy płuc, jednocześnie zagrażając naszemu życiu. O tym trzeba zawsze pamiętać. Najlepiej, zauważając pierwsze objawy niewydolności krążenia, zgłosić się do lekarza i rozpocząć leczenie. Leczenie zazwyczaj opiera się na przyjmowaniu leków poprawiających krążenie. Niektóre z nich musi dopiero przepisać lekarz. Jednak część z nich można nabyć niemal w każdej aptece i to bez recepty. Trzeba jednak uważać na leki, które sporo kosztują, a tak naprawdę nie pomagają skutecznie w leczeniu niewydolności krążenia.

Podsumowując, leki na krążenie zakupimy bez recepty niemal w każdej aptece!

Leki na krążenie bez recepty potrafią przy niskiej cenie, a jednocześnie braku konieczności wizyty u lekarza, bardzo skutecznie poprawić jakoś krążenia krwi w naszym organiźmie. Leki takie można podzielić na różne rodzaje ze względu na konkretne przeznaczenia. Rozróżniamy chociażby leki na krążenie kończyn dolnych, leki na krążenie mózgowe czy leki na krążenie żylne. Najrzadziej spotkać można leki poprawiające krążenie mózgowe. Jednak to już temat na zupełnie inny artykuł.

Źródła:

  1. Pudło, Hanna, Agata Gabłońska, and Malwina Respondek. „Stosowanie się do zaleceń lekarskich wśród pacjentów dotkniętych chorobami układu krążenia.” Piel. Zdr. Publ 2.3 (2012): 193-200.
  2. Szewczyk, Jerzy, and Jerzy Kruszewski. „Wpływ leków przeciwhistaminowych na układ krążenia.” Alergia Astma Immunologia 6.3 (2001): 135-141.

Dodaj komentarz